Gadżety promocyjne – 5 korzyści ich stosowania

Gadżety promocyjne – 5 korzyści ich stosowania

Gadżety promocyjne już na dobre zadomowiły się w przestrzeni komunikacji z klientami. Ich stosowanie przynosi firmom wymierne korzyści, jak na przykład:

1. Zwiększona rozpoznawalność marki.
Jednym z ważnych celów firm – dużych i małych – jest rozpoznawalność ich marki na rynku. Jak sprawić, aby marka nie tylko wyróżniała się na tle konkurencji, ale również by zapisywała się w pamięci potencjalnych i już istniejących klientów? To proste – kreatywne działania marketingowe. Artykuły promocyjne to proste narzędzie, które może pomóc zwiększyć świadomość Twojej marki; wykorzystując element z Twoim logo, który klient może wykorzystać w jego lub jej codziennym życiu.

2. Duży zasięg przy niskich kosztach.
Dysponując ograniczonym budżetem, oglądamy każdą złotówkę dwukrotnie. Z reguły trudno jest zdecydować jakie produkty marketingowe dają najlepszy zwrot z inwestycji dla konkretnej firmy. Gadżety promocyjne kosztują niewiele, biorąc pod uwagę wpływ, jaki wywierają na obdarowanym – należy pamiętać – jest to doskonały sposób na zwiększenie lojalności klientów – pod warunkiem, że gadżet jest dobrze dobrany. Magiczny kubek reklamowy z interesującym motywem (oraz dyskretnym logo Twojej marki), który pojawia się dopiero po nalaniu gorącej wody – jest takim zapadającym w pamięć i skutecznym prezentem.

3. Alternatywna wizytówka.
Podczas gdy tradycyjna wizytówka zawsze będzie nieodzowna przy nawiązywaniu kontaktów biznesowych, to ta kreatywna forma pozwoli w ciekawy sposób przedstawić prezentację Twojej firmy oraz dane kontaktowe. Zamiast po prostu pozostawić tradycyjną wizytówkę, rozważmy pozostawienie wizytówki ORAZ innego namacalnego, markowego produktu. Jeśli na przykład jesteś właścicielem firmy komputerowej, i właśnie naprawiłeś czyjś komputer, czemu nie przekazać swojej wizytówki na kości pamięci USB!

4. Namacalność.
Jeśli chodzi o marketing firmy, kolejną rzeczą, o której należy pamiętać to powtarzalność działań. W jaki sposób można docierać z ofertą do klientów, nie wydając jednocześnie mnóstwa pieniędzy? To proste: zastanów się, jakie przedmioty klienci będą chcieli mieć pod ręką. Jeśli jesteś na przykład właścicielem solarium lub salonu fryzjerskiego, umieść wiadomość z przypomnieniem o terminie następnej wizyty na odwrocie swojej wizytówki, a klienci będą chcieli ją zachować, aby pamiętać, kiedy mają wrócić. Jeśli prowadzisz bar, pomyśl o rozdawaniu darmowych otwieraczy do butelek lub tekturowych podstawek pod napoje.

5. Potężna platforma marketingu.
Jak wygląda obraz Twoich działań marketingowych? Pomyśl o tym: Gdybyś miał wybierać między jedzeniem takiej samej pizzy, dwa razy w tygodniu, tydzień w tydzień na lunch, lub jedzeniem dwóch różnych obiadów w tygodniu, to co byś wybrał? Uważam, że większość z Was wybierze tę drugą opcję –wszystko może się przejeść w nadmiarze. Tę samą zasadę można stosować do małych firm. Chociaż jest ważne, aby posiadać podstawowe produkty marketingowe, to ważne jest, aby regularnie zmieniać niektóre przedmioty promujące Twoją markę i biznes.

Gadżety reklamowe - długopisy
Długopisy reklamowe